IFASTURK ile Amerika'da Şirket Kurmak Çok Kolay

Sınırları aşıp global bir marka olmak isteyen işletmelerin ilk yurt dışı durağı Amerika ve zorlu yasal süreçlerinde ilk yardımcıları biziz.

Küreselleşen dünyanın avantajlarından yararlanarak uluslararası pazarlarda şirketinizi kurun ve sınırların ötesinde işinizi büyütün.

IFASTURK olarak Amerika'da şirket kuruluşu ve sonrasındaki süreçlerde tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacak uçtan uca çözümler sunmaktayız.

Güvenilir ve CPA lisanslı iş ortağınız olarak, Amerika pazarına açılma yolculuğunda uzun evrak işlerini ve yasal karmaşıklığını ortadan kaldırıyoruz.

IFASTURK, müşterilerine Amerika'da kapsamlı bir şirket kuruluş süreci ve vergi danışmanlığı sağlamaktadır.

Abd Görsel

Amerika’daki işletmenize değer katacak hizmetler.


AMERİKA’DA FİZİKİ VE SANAL OFİS

Dilerseniz sanal ofis hizmetimizden, dilerseniz ise Georgia eyaletinde fiziki ofis kiralayabilir ve yasal adres servisimizden faydalanabilirsiniz.

UTILITY BLL HİZMETLERİ

IFASTURK ofisinden kiraladığınız fiziki adresiniz üzerinden utility bill oluşturtabilir ve şirketinizin işlemleri için kullanabilirsiniz.

VERGİ BEYANI

Yılda bir defa Ocak-Mart döneminde ödenen federal gelir vergisi beyannamesi şirketiniz için Amerika’daki IFASTURK anlaşmalı temsilciler tarafından hazırlansın.

YASAL TEMSİLCİLİK

Georgia, Delaware ve Wyoming eyaletlerinde IFASTURK kayıtlı temsilciniz olarak kaydettirebilirsiniz.

ONLİNE BANKA HESAP AÇILIŞI

Sunduğunuz hizmet veya ürünler karşılığında ödeme alabilmek için Amerika’daki banka hesabınız IFASTURK tarafından online olarak açılsın. Payoneer, Stripe ve Wise gibi global iş ortaklarımız sayesinde uluslararası para transferlerinizi dilediğiniz gibi gerçekleştirebilirsiniz.

EIN & ITIN

Amerika’daki şirketlerin vergi beyanları ve raporlamaları için zorunlu olan kimlik numaralarını kolayca temin edin. Gerekli dokümanları imzaladıktan sonra EIN ve ITIN başvurularınızı IFASTURK aracılığıyla online olarak yapabilirsiniz.

YASAL ADRES

Şirketinizin gösterilmesi zorunlu faaliyet adresi olarak sunduğumuz prestijli lokasyonu seçin, Amerika’da fiziksel bir ofis kiralamanıza gerek kalmasın. Yasal adres hizmetimiz ile şirketinize gönderilen posta ve kargoların sizin adınıza teslim alınıp saklanmasını da talep edebilirsiniz.

KAYIT TEMSİLCİ

Amerika’daki şirketinize atanması zorunlu olan kayıtlı temsilci pozisyonu için IFASTURK’ün profesyonel ekibini tercih edin. Resmi kurumların şirketinize gönderdiği tebligatlar yasal adresinizde hazır bulunan IFASTURK kadrosundaki uzmanlar tarafından alınıp size iletilsin.

ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK ALIN

Kolay ve Güvenilir Şirket KuruluşuÖn kayıt formunu doldurarak 15 dakika ücretsiz danışmanlık talebinde bulunun.

Teklifinizi inceledikten sonra şirket kuruluşunuz için gereken bilgileri iletin.

Belirtmiş olduğunuz bilgiler ışığında hazırlanan kuruluş evrağınızı kontrol edip, imzalayın.

Dünyanın her yerinden online olarak Amerika’daki şirketinizin muhasebesini yönetmeye başlayabilirsiniz.

Şirketiniz söz konusu olduğunda risk almayın. Amerika merkezli profesyonel bir CPA firmasıyla çalışın.Amerika'da Şirket Kurmak

Bu yazıda, Amerika'da bir çalışanı işe almanın maliyeti ele alınmaktadır. İK ekibi, işe alım ajansları, iş ilanları, arka plan kontrolleri, sigorta, eğitim ve kurumsal ekipmanlar gibi unsurların maliyeti kapsar. Ayrıca, bordro masrafları ve sigorta kapsamındaki maliyetlerin de hesaba katılması gerektiği belirtilmektedir. Bu ek maliyetler göz önüne alındığında, bir çalışana ödenen maaşın 1,25 ila 1,4 katı tutarında bir maliyetle karşılaşılabilmektedir.

Amerika’da kurulan girişimlere devlet destekleri verilmesi sayesinde son zamanlarda Amerika’da açılan şirket ya da ofislerin sayısında bir hayli artış gözlemlendi. Son 10 yılda, azınlık ticari girişimleri ABD’de kurulan tüm yeni işletmelerin yüzde 50’sinden fazlasını oluşturdu ve on milyonlarca iş imkanı yarattı. Şu anda ABD’de azınlıklara ait dört milyondan fazla şirket var ve bunların yıllık satışları neredeyse 700 milyar doları buluyor. Amerika’nın sağlamış olduğu devlet desteklerinin gelişmiş birçok ülke tarafından sağlanmıyor olması da bu ülkeyi girişimcilerin odağı haline getirmeye yetiyor. Yazının devamı...

ABD’de şirket kurulduktan sonra en önemli konulardan biri de vergidir. Dünyanın neresinde şirketiniz olursa olsun vergi sorumluluklarını yerine getirip getirmediğiniz çok önemlidir. Amerika’da vergiler açısından oldukça avantajlı olan eyaletlerden biri de Delawaredir. Delaware’da kurulmuş ancak farklı eyalette iş yapan bir şirket, eyalet içinde bir gelire sahip değildir. Böylelikle eyalet vergi gerekliliklerinden muaf tutulmaktadır. Bu tür şirketler sadece sabit bir miktarda olan Franchise (İmtiyaz) Vergisi ödemek zorundadırlar. Yazının devamı...

Amerika’nın en önemli lisanslarından CPA lisansına sahip bir firma olarak vergi planlaması, muhasebe, finansal analiz gibi birçok konuda mali müşavirlik hizmeti sunuyoruz.

Amerikan vergi yasaları ve düzenlemelerindeki en güncel ve kapsamlı bilgiye sahibiz. Bilgilerimiz doğrultusunda titizlik ile çalışarak kaliteli hizmet sağlıyoruz.

IFASTURK’de vergi, muhasebe, denetim gibi alanlarda tecrübeli ve ödüllü çalışanlarımız sizlere hizmet vermektedir. Profesyonel vergi danışmanlığına ihtiyaç duyan herkesin tercih edeceği nitelikte bir ekibiz.


Formu Doldurun ve Ücretsiz Danışmanlık Alın.SIK SORULAN SORULAR

Amerika’da şirket kurmak, Amerika’da ticaret ve yatırım yapmak veya iş kurmak isteyenlerin bilgi sahibi olmaları gereken ilk konulardan birisidir. Amerika’da şirket kurmak konusu aynı zamanda E-1, E-2, EB-5 vizeleriyle yakından ilgili olduğu için bu yazımızın da incelenmesi faydalı olacaktır.

Amerika, bir iş fikri olan pek çok girişimci için ilk tercih edilen ülkelerden biridir. Bunun nedeni, girişimciler için şirket kurma ve vergisel işlemler açısından oldukça avantajlı olmasıdır. Peki, şirket kurmak için neden Amerika tercih edilmelidir? Amerika’da girişimci olmak isteyenler bu süreçte hangi yolları izlemelidir?
Neden Amerika’da Girişim Kurulmalı?
Dünyanın pek çok yerinde girişimcilerin en büyük hayallerinden biri Amerika’da bir şirket kurmak ya da var olan şirketlerini büyüterek Amerika’ya taşımaktır. Buna Türk girişimciler de dahildir. Peki Amerika Birleşik Devletleri neden bu kadar fazla tercih edilmektedir? Yazının devamını buradan okuyabilirsiniz.

Amazon'da Amerika'da şirket kurmak gerekli değildir, ancak belirli bir satış tutarını geçerseniz Amazon vergi bilgilerinizi isteyebilir. Şirket kurmak Amazon'da mağaza açmanızı daha güvenli ve satışlarınızı artırır. Delaware'de şirket kurmak avantajlıdır çünkü satış vergisi ödenmez. Şirket kurmak için yaklaşık 2 ay sürebilir ve EIN numarası almanız gereklidir. Vergi beyanında bulunmak için ITIN numarası gereklidir. Brex, Mercury ve Payoneer gibi kurumlar banka hesabı açmanıza ve debit kart edinmenize yardımcı olabilir. Bu konuyla ilgili daha fazla bilgi için bu yazımızı okuyabilirsiniz.

Amerika’da şirket kuruluşu düşünen girişimcilerin en çok aklını karıştıran konulardan biri de hangi eyalette şirketlerini kurmalarının daha verimli olacağıdır. Bu yazımızda vergisel konuları ele alarak, Amerika’da şirket kuruluşu için en çok sorulan dört ana eyaleti ele alacağız. Bu dört eyaletin birbirlerine göre avantajları ve ortak noktaları gibi konuları karşılaştıracağız.Amerika’da şirket kuruluşu esnasında dikkat edilmesi gereken iki nokta vardır. Amerika’da diğer eyaletlere göre daha fazla tercih edilen Delaware, Wyoming, Nevada ve Florida eyaletleridir. Bu dört eyaleti vergi bakımından karşılaştıralım... Yazının devamını buradan okuyabilirsiniz.

İşletme sözleşmesi, LLC’ler tarafından kullanılan ve şirketin şartlarını üyelere açıklayan önemli bir yasal belgedir. Şirketin kurallar, düzenlemeler ve hükümler dahil olmak üzere mali ve işlevsel kararlarını ana hatlarıyla belirtir. Belgenin amacı, şirketin iç operasyonlarını işletme sahiplerinin özel ihtiyaçlarına uygun bir şekilde yönetmektir. Belge, limited şirket üyeleri tarafından imzalandıktan sonra, onları sözleşme şartlarına bağlayan resmi bir belge görevi görür. İlgili blog yazımızda Amerika’daki şirketlerin faaliyetleri için oldukça önemli olan bu sözleşmeden bahsediyoruz.

Hayır. IFASTURK güvencesi ile bulunduğunuz ülkeden online olarak şirket kuruluş işlemlerinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Tek yapmanız gereken bizimle iletişime geçmek ve gerekli evraklarınızı iletmek olacaktır.

Şirket kuruluş işlemleri süreci kuruluşu yapacağınız eyalete göre değişkenlik göstermektedir. Bazı eyaletlerde bu süreci hızlandırma opsiyonları bulunmaktadır. IFASTURK sizin talepleriniz doğrultusunda seçtiğiniz eyalette en hızlı şekilde kuruluş işlemlerinizi gerçekleştirebilmektedir.

Delaware eyaleti orada bulunan şirketlere sağladığı iş dostu yasalar ile avantaj getirmektedir. Ancak şirketin hangi eyalette kurulacağı birçok farklı değişkene bağlıdır. Bu sebeple Amerika’da şirket kuruluşu süreciniz için her zaman Delaware iyi bir tercih olmayabilir. Bu noktada hangi eyaletin sizin için en uygun olduğuna karar verebilmek adına IFASTURK uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Evet. Amerika’da şirket kuruluşu yapmanız için Amerikan vatandaşı olmak zorunda değilsiniz. Ancak sizin adınıza başvuru yapılırken vergi kimlik numarası alınması gerekmektedir. Bu da titizlik gerektiren bir süreçtir. Amerika’da şirket kuruluşunuzu yaparken bu süreçleri eksiksiz tamamlayabilmeniz adına profesyonellerden destek almanızı tavsiye ederiz.

Evet. Amerika’da şirket açmanız için bir adres göstermeniz gerekmektedir. Bu adresi gerek posta kutusu olarak gerek sanal adres olarak veya fiziksel ofis olarak gösterebilirsiniz. IFASTURK olarak ihtiyacınız doğrultusunda bu konunun her aşamasında size yardımcı oluyoruz.

Hangi şirket türünün size uygun olduğu Amerika’daki iş planlarınız doğrultusunda değerlendirilmesi gerekmektedir ve bu doğrultuda belirlenmelidir. İki şirket tipinin de kendine göre avantajları ve dezavantajları mevcuttur. Hangi şirket tipinin şirketiniz için uygun olduğuna karar verebilmek adına IFASTURK uzmanlarının danışmanlığından faydalanabilirsiniz.

Paylaş