Trendyol Araçlı Kurye Nasıl Olunur
2021-12-27 13:19:52          Kategori: GİRİŞİMCİLİK

TRENDYOL ARAÇLI KURYE NASIL OLUNUR ?


Trendyol GO araçlı kuryelik başvurusu yapmak, ülkemizde son yıllarda her türlü alışveriş ve online teslimat sektörüne giren Trendyol’un bünyesinde çalışmak için bir alternatif oluşturmaktadır. Trendyol market alışverişi veya restoranlardan yapılan yemek alışverişlerinde, Trendyol GO bünyesinde çalıştırdığı araçlı kuryelerle hizmet vermektedir. Trendyol araçlı kuryesi olmak için gerekli koşulları taşıyan adaylar kısa bir eğitimden geçirildikten sonra seçtikleri il ve bölgede çalışmaya başlamaktadırlar. Trendyol araçlı kurye olmak için kendi şahıs şirketini kurması gereken kişi aynı zamanda vergi mükellefi olacaktır ve çalışması nedeniyle oluşan masrafları vergilendirebilecektir. Trendyol araçlı kuryelerinin çalışma sistemleri ise çalışma saatine odaklıdır.

İnternet üzerinden gerçekleşen alışveriş günümüzde oldukça yaygın bir hale gelmiştir. Ülkemizde, bu alanda geniş pazar payına sahip birkaç site vardır. Bu sitelerden bir tanesi, Politika Analiz Laboratuvarı tarafından yapılan araştırma sonucuna göre 1.1 milyon bireysel satıcısı olan ve 347 milyon adet ürün satan Trendyol’dur. Trendyol artan talep karşısında ürün teslimatında daha fazla desteğe ihtiyaç duymaktadır. Bu sebeple arabası olanlara iş ortağı olma fırsatı sunulmaktadır. Aracınızla yaptığınız kuryeliğin adına Trendyol Express denilmektedir.
Trenyol’un bu yöntemi seçmesinin birçok avantajı vardır. Örneğin kargo için kullanılacak araç maliyetinden tasarruf etmekte, kendi bünyesindeki işletmeye pozitif anlamda katkı sağlamakta ve hızlı bir şekilde ürünü eline ulaşan müşteriler tercih ettikleri markayı daha çok benimsemektedir.

Trendyol araçlı kuryesi olmanın şartları nelerdir ?

1. . Trendyol Express kuryeliği için karşınıza trendyol.com üzerinden satılan ürünlerin müşterilere ulaştırılmasından sorumlu olan taşıyıcı ve trendyol.com üzerinden satılan ürünlerin satıcılardan toplanmasından sorumlu olan toplayıcı kategorisi arasında seçim yapmanız,
2. Taşıma için motosiklet, hafif ticari araç ya da kamyona sahip olmanız,
3. Erkek adaylar için askerlik görevini yapmış olmanız,
4. Adli sicilinizin temiz olması,
5. Taşıma işinde kullanılacak aracın şartlarına göre 5 yaşından büyük olmaması,
6. Şahıs şirketinizin olması ya da kurmanız gerekmektedir.
Yukarıda sayılan şartları karşılıyorsanız Trendyol Express’de başvuru sürecine geçebilirsiniz. İşe alım süreci Trendyol’un kendi internet sitesinde bulunan formun doldurulmasıyla başlamaktadır. Formda sizden kişisel bilgileriniz ile araç ve ticari referanslarınız istenmektedir. Burada sizden talep edilen bazı belgeler bulunmaktadır Bunlar:
1. Sürücü Ehliyeti,
2. Araç Ruhsatı,
3. Temiz Sabıka Kaydı,
4. Psikoteknik Belgesi,
5. SRC 4 Belgesi (Mesleki Yeterlilik Belgesi).
Formu gönderdikten sonra kurye alımı için sizinle irtibata geçilmektedir.

Trendyol araçlı kuryeler ne kadar kazanır ?

Trendyol Express kuryelerinin aylık ücretleri ise paket başı teslimat ücretine göre hesaplanmakta olup ortalama ise 105 TL ile 11.720 TL arasında değişmektedir. Bu ücrete kesin diyemeyiz çünkü kuryenin taşıdığı paket sayısı, mesai saati ve kazançlı saatlere göre değişkenlik göstermektedir.

Kargo Sayısı Trendyol 40 Paket Başı Ücret Trendyol 40 paket üstü ücret Toplam ücret
70 Paket 160 TL 105 TL 4.390 TL
125 Paket 160 TL 298 TL 7.895 TL
150 Paket 160 TL 385 TL 9.170 TL
175 Paket 160 TL 473 TL 10.445 TL
200 Paket 160 TL 560 TL 11.720 TL

Girişimcilik ve şirket kurmak üzerine hazırladığımız içeriklerden haberdar olmak için aşağıdaki butona tıklayabilir, blog bültenimize ücretsiz abone olabilirsiniz.

2021-12-27 13:19:52          Category:


Yorumlar


Paylaş